Kadra

Dariusz Maćkowiak – dyrektor

Pochodzi z Włocławka, ukończył PSKOiB w Ciechanowie oraz zarządzanie i marketing na UWM w Olsztynie. W MDK pracuje od 1991 roku (początkowo jako instruktor tańca). Organizator i choreograf Wyborów Miss Ziemi Działdowskiej, pomysłodawca wielu imprez i festynów miejskich, orędownik partnerskiej współpracy między różnymi instytucjami.

Lubi wędkowanie, odpoczynek na łonie natury, zupę pomidorową i golonkę. Marzy, aby w Działdowie powstał amfiteatr.

Małgorzata Gołębczyk

W MDK pracuje od 2005r. na stanowisku głównej księgowej.

Ukończyła wydział prawa i administracji oraz podyplomowe studia z zakresu rachunkowości na UWM

w Olsztynie, posiada Certyfikat Ministerialny na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Lubi zmieniać swoje zainteresowania. Od zawsze przyciąga ją konkretność i wyrazistość. Obecnie maniaczka gier komputerowych, nawrócona fanka MAC-ów.

Marzanna Bielecka-Maćkowiak

Pochodzi z Kutna. W MDK pracuje od 1990 roku jako instruktor tańca i teatru.

Ukończyła PSKOiB w Ciechanowie oraz pedagogikę na UW w Warszawie. Początkowo instruktorka zespołu ludowego, obecnie prowadzi 3 grupy teatralne i grupę taneczną RYTM. Inicjatorka programów taneczno-rozrywkowych dla dzieci, reżyser spektakli teatralnych, organizatorka przeglądów teatralnych i konkursów recytatorskich.

Lubi nowe wyzwania, biwaki, spotkania z przyjaciółmi, pozytywne wzruszenia. `

Sławomir Rutkowski

W MDK pracuje od 1990 roku jako specjalista do spraw organizacji imprez. Ukończył zarządzanie i marketing na UWM w Olsztynie. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Super Hit oraz koncertów muzycznych i wielu imprez z dziedziny piosenki i rozrywki.

Poza pracą – gitarzysta w zespole muzycznym, tenisista stołowy, kibic sportowy. Marzy o dalekich podróżach.

Marek Pepłowski

W MDK pracuje od 1989r. jako instruktor ds. muzyki, odbudowywał działalność pracowni wokalno-muzycznej na przełomie lat 80 i 90-tych. Prowadzi zajęcia wokalne z dziećmi i młodzieżą.

Muzyka od zawsze była jego pasją. Jest twórcą sukcesów wielu młodych działdowskich piosenkarzy-amatorów.

Ma bzika na punkcie najnowszych elektronicznych instrumentów muzycznych. Chciałby wygrać w toto-lotka, aby podzielić się z innymi.

Emilia Wołejszo

Pracuje w MDK jako instruktor plastyki prawie 20 lat, początkowo wykonując plakaty, reklamę i dekoracje okolicznościowe, od 1994 roku prowadząc zajęcia plastyczne z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Twórczyni scenografii do programów artystycznych i spektakli teatralnych.

Najbardziej cieszy ją to, że wielu młodych ludzi zaczynających swoją przygodę z plastyką w pracowni MDK-owskiej, kontynuuje tę pasję w swoim dorosłym życiu.

Grzegorz Borowski

- w MDK od 1992r.

- instruktor muzyczny, akustyk, gitarzysta,

- ukończył WSIiZ w Olsztynie (kulturoznawstwo)

- jego autorskie projekty to zespoły Canon i Tamersajm

- wegetarianin, zapalony jazzman,

- hobby – filozofia wschodu

- marzenie - tak jak kolega Marek: wygrać w totka (tylko dwa razy więcej)

Jan Dejlich

W kinematografii na różnych stanowiskach pracuje 50 lat – jako kinooperator, kierownik zespołu kin na terenie powiatu, obecnie jako instruktor ds. rozpowszechniania filmów.

Z nostalgią wspomina złote czasy kina w Działdowie- (połowę lat 60-tych i lata 80-te), kiedy sala zapełniona była do ostatniego miejsca i wyświetlano filmy codziennie, od godz.8.00 rano do 1.00 w nocy.

Lubi wędkować, zbierać grzyby i od czasu do czasu konstruktywnie podyskutować na tematy polityczno-gospodarcze.

Jerzy Żuchowski

Pochodzi z okolic Szczecina. Pracę w kinematografii zaczynał w kinie Capitol w Gryficach.

Od 1974 pracuje jako kinooperator w kinie Apollo w Działdowie.

Najmilej wspomina czasy kina objazdowego nad morzem w sezonie letnim. Codziennie przejeżdża rowerem 22 km. Lubi spacery po lesie i zimne piwo w wolne popołudnia.

Teresa Rychcik

W MDK jest zatrudniona od 1992r. na etacie sprzątaczki, wcześniej pracowała w „starym” kinie Apollo. Jest ciepłą i rodzinną osobą, uwielbia wszelkiego rodzaju ręczne robótki, eksperymentuje w kuchni, dużo czyta.

Chętnie służy radą i pomocą. Gdyby dysponowała dużą ilością pieniędzy, chciałaby pomagać dzieciom.

Jerzy Mackiewicz

W panoramę MDK-u wpisany jest od 21 lat.

Pracuje jako palacz i konserwator, a obecny jest wszędzie: rozwiesza plakaty, sprawdza bilety, kosi trawniki, zbija scenografię, montuje światła, wiesza dekoracje.

Jest „kierownikiem” przy rozstawianiu sceny plenerowej. Dusza towarzystwa. Lubi pracować na działce.

Marzy o własnym mieszkaniu.

Aldona Demianiuk-Fojut

Pracę w MDK zaczęła w 1998r. jako instruktor tańca.

Ukończyła PPSKAiB w Ciechanowie i UZ w Zielonej Górze (animację społeczno-kulturalną). Tancerka, choreograf, inicjatorka warsztatów tanecznych. Prowadzi zespoły: „Piruecik”, „Bzik”, „Flash Dance” i „Actus”

Lubi zastrzyk adrenaliny w postaci nowych przedsięwzięć i projektów. Często jeździ na rowerze i uwielbia gotować. Gdyby miała dużo pieniędzy założyłaby fundację na rzecz bezdomnych zwierząt.

Miejski Dom Kultury w Działdowie                         mail: mdkdzialdowo@wp.pl                                  aktualizacje: Leszek Jastrzębowski